+9(216) 389 88 00    |   
info@fokusbarkod.com

Etiket Dizayn Programı

BARTENDER / BarTender® 2016 Etiket Programı

Etiket Dizayn Programı

 • Ürün Özellikleri

Profesyonel Nitelikte Etiketler İçin En Hızlı ve En Kolay Tasarım Şekli

Bu sayfada BarTender ve Bartender Ultralite’ın en önemli özelliklerinden ve yeteneklerinden bazıları anlatılmaktadır. İlgili ekran görüntülerine, grafiklere, ve açıklayıcı metinlere erişmeniz mümkündür. Ayrıca en son eklediğimiz özelliklerin vurgulandığı ayrı bir sayfa gibi, tüm özelliklerin ve ayrıntıların bulunduğu bir liste de görüntüleyebilirsiniz.

Bartender’in 30 günlük bu deneme sürümü, asıl ürünün tüm özelliklerine sahip bir yazılımdır. Bu süreden sonra Bartender ve Bartender Ultralite, yazıcıya aktardığınız her bir barkodu ya da yazılı metni rastgele değişikliklere uğratan basit bir ‘Demo’ haline gelir. Örneğin ‘ABCD’ gibi bir barkod ya da yazılı metni yazıcıdan çıkartmak isteyecek olursanız, alacağınız çıktı ‘ABXD’ şeklinde.

Kullanması Kolay, Öğrenmesi Kolay

BarTender sayesinde, küçük fare (mouse) hareketleri barkodları, metinleri ve grafikleri profesyonel kalitede etiketlere dönüştüren bir işlem halini alır.Nesneleri etiketlerin üzerine taşıyıp 1, 2, 3 gibi basit değişiklikler yapar.

1) Etiket nesnesini seçmek için tıklayın.
2) Hızlı ve basit bir mouse hareketi ile yeni pozisyona doğru sürükleyin.
3) Sonra da nesneleri kolayca şekillendirin.

bartender nasıl kullanılır

Dikkatlice hazırlanmış menüler, “pop-up” diyaloglar hatta en gelişmiş seçenekleri (bu gelişmiş seçenekler de anlaşılması çok kolay olacak şekilde tasarlanmıştır) ile BarTender ‘ı özelleştirmek te çok kolaydır. ‘Geri (Undo)’ komutu ile acemiler hata yapmaktan korkmayacaklar. Ve tabii ki ustalar da her zaman ihtiyaç duydukları güce sahip olacaklar.

İstisnai Tasarım Esnekliği

Bartender ve Bartender Ultralite  etiketinizin görünümü, tipi, metnin ebatları, grafikleri ve barkodu üzerinde tam bir kontrol sağlamaktadır. Nesneleri istediğiniz yerde konumlandırıp istediğiniz yöne 1 derece kesinliği ile gönderebilirsiniz. Sadece hayal gücünüzle sınırlısınız.

bartender programı

Güncel Windows Teknolojisi

bartender yazılımı

bartender kullanımıMicrosoft’un resmi kullanıcılarına kesin bir sadakat-ara klavuzlar; daha önce başka bir Windows uygulaması kullanmışsanız eğer, etiketlerinizin tasarımına hazır olduğunuz anlamına gelmektedir.

Araç tavsiyeleri küçük ipuçları önerir, ve üç araç çubuğunun herbiri ekrandan görüntüden çıkarılabildiği gibi, istenilen boyutlara getirilebilme esnekliğine de sahiptirç

Bir çok etiket dizaynı değiştirip, yazdırın.

Görüntülemede Yüksek Kesinlik

Bartender Ultralite tasarım modu size etiketinizin olağanüstü bir kesinlikte gerçek-zamanlı görünümünü sunar. Aynı zamanda Dış veri kaynaklarınızı okuyabilen baskı öncesi modu, size etiketinizin tam olarak neye benzeyeceğinin kesin bir görüntüsünü sunar. Bu, etiket harcamadan hızlı çalışabilmeniz anlamına gelmektedir.

Dış veri kaynaklarınız ile birlikte, baskı öncesi boşa harcanan etiketlerin sayısını azaltır.

bartender programı

Tasarlayıcı Tipyüzleri (typeface)

Bar Tender ve Seagull yazıcılarının sürücüleri size sayısız çeşitlilikte font imkanları sunar. Maksimum hız için yazıcınızın fontunu, esnek stiller için Windows fontlarını kullanın. Çoğu yazıcı sürücüleri bugün için yüksek düzeyde bir font çeşitliliği karışımı ve buna uygun baskı performansını yüklemelerini desteklememektedir.

“Anlık” Barkodlar

bartender barkodBar Tender ‘ın araç çubuğu daha önceden tanımlanmış sayısız barkod bileşenine erişim sağlar. Tasarladığınız etiketlerinizin içindeki”Drag and drop” barkodları küçük ve tek bir fare hareketi uzaklığındadır. Önceden tanımlı bileşenlerimizi “olduğu gibi” de kullanabilirsiniz, arzuladığınız gibi de…

‘Küçük bir ‘sürükle bırak’ hareketi ile barkodlar yaratın.

Rich Text with Data Sourcing

“Zengin Metin’ çok çeşitli formlarda yazı karakterleri (Times, Arial,…) ve fontlar (bold, italic,…) içeren metin nesneleri üretmenize olanak sağlar. Dış veri alanları ile metinin değişik taraflarına kaynaklık etmrnize olanak tanıyan Bar Tender, zengin metini bir sonraki yeni aşamaya geçirir.Örneğin değişmeyen metinler için sabit fontlar kullanırken, aynı metnin değişen birimleri için başaka fon talar da kullanabilirsiniz.

Rich text paragraphs can combine static data ansourced data

Rich Text with Data Sourcing

Grafik Aktarımı

Şirket logoları ve ürün resimleri eklemek çok kolay. Bar Tender en önemli grafik formatlarını desteklemektedir. Ayrıca barkodlarınızı başka yazılım paketlerinde kulanmak için aktarabilirsiniz.

Corel Drow’a aktarılmış bir barkod örneği.

Grafik Aktarımı

Advanced, Customizable Serialization

Tamamen geleneksel sıralamada, en basit seriden en karmaşığına dek barkodlar üretin. Increment of decrement by any interval and specify any rollover threshold and restart value. Choose from numeric, alpha, or a variety of predefined alphanumeric character sets. Even specify your own totally custom sequences.

Etiket Uyumları Ve Baskıya Hazır Formatlar

Bazı durumlarda bir müşteri ya da bir ajans, özel bir etiket tasarımı isteyebilir. Bu gibi durumlarda eğer elinizdeki etiket yazılımınız talep edilen şeyi üretecek bileşenleri içermiyorsa ortaya bir ‘uyum’ sorunu çıkabilir. Belki de önceden tasarladığımız sayısız etiket formatı ihtiyacınıza karşılık verecektir. We’ve familiarized ourselves with numerous commonly used standards in order to build BarTender into the most full-featured compliance-labeling tool available. Whether you’re using one of our many ready-to-print formats, or designing labels from scratch, BarTender has the power and flexibility you need for thousands of compliance label standards.

Endüstriyel Sembol Kütüphanesi

Etiketinizde bir ya da daha fazla sembole mi ihtiyacınız var? BarTender size yüzlerce yüksek kaltede ve ölçülü sembole ulaşmak için kolay yolu sağlarken, sizi onları araştırma veya kendinizin çizmesi zahmetinden kurtaracaktır. Kategorilerden istediğiniz sembolü seçebilirsiniz, örneğin, zehirli madde, paketleme, elektrik, ve daha yüzlercesi…

BarTender kullanıma hazır yüzlerce sembol içermektedir.

Endüstriyel Sembol Kütüphanesi

İş Veri – Giriş Formları

Sometimes you won’t know some of your label data until the last second, for example when a product comes off an assembly line or is about to ship. Fortunately, BarTender’s customizable, pop-up “Prompt Dialogs” make it easy to enter data at print time. Since designing prompt dialogs is almost exactly like designing labels, they are easy to set up. You can even lock BarTender into continuous prompt mode, allowing you to automatically launch print job after print job by simply filling in the empty data fields.

Şifre Koruma

Bazen kullanıcılarınızın etiket tasırımını değiştiremeyeceğinden kesinliğini bilmek çok önemli olmaktadır.Kazayla ya da istenerek, iyi niyetle ya da art niyetle, her ne sebeple olursa olsun barkodunuzdaki en küçük nesne yer değiştirmeleri bile etiketin bütününde kalıcı uygunluk sorunları bırakacaktır. Fakat “print only” modu kolaylıkla Bar Tender’ınızı değişimlere karşı kilitleyip yetkili olmayan kişilere sadece yazdırma kapısını açık bırakmaktadır.

Visual Basic Script Kullanarak Kendi Özelliklerinizi Ekleyin

Özel veri işleme süreci bazen tek bir alanın bir parçasına ya da bazı belirli alanların koşullu bağlanmasına gereksinim duyar. Hatta siz de bir eşitliğin yeniden değerlendirilmesini isteyebilirsiniz.Bu tür durumlar için geliştirilen Bar Tender’ın Visual Basic temelli “Scripting Assistant” ‘ı programcı olmayanlar için bile çok çeşitli ileri düzeyde veri işleme çözümleri üretir.

Yazıcı Desteği

Halihazırda Windows’un desteklediği laser, ink-jet, dot-matrix yazıcılara ek olarak, biz de sayısız endüstriyel nitelikteki etiketler için kendi gerçek Windows sürücümüzü geliştirdik. Ve tabii ki sürücülerimiz sadece Windows programlarıyla çalışabilmektedir.

Ulaşılmaz Veri Giriş Yetenekleri

Bartender Ultralite, olağanüstü çeşitlilikte kaynaktan veri alabilmektedir:

 • Yazdırma (print) yada geliştirme esnasında girilen klavye verileri.
 • Otomatik sıralanmış veri dizileri.
 • Otomatik zaman ve tarih değerleri.
 • Dört farklı metin formatı.
 • ODBC data sources, including most databases and spreadsheets. (Advanced data reporting capabilities include SQL Select statements and Query by Example.)
 • SAP IDocs den doğrudan giriş.

Diğer Yazılımlarla Çalışma

Gerçek bir Windows uygulaması olarak düşünülmüş Bar Tender tasarlanırken, diğer uygulamalarla ortak çalışabilme yeteneğine çok büyük önem verilmiştir.Bu sayede, çok yönlü veri aktarımı ve Bar Tender’ı diğer programlardan da kontrol etmenin üç kolay yolu ortaya çıkmıştır.

 • Etiket verilerini veri tabannlarından aktarım
 • Bar Tender’ı diğer programlardan ve onlarla birlikte yönetmek
 • Bar Tender’ı Enterprise Yazılım Uygulamaları ile bütünleştirmek.

Her Zaman Daha İyi Olmak!

Bar Tender’a karşı olan ilginin çok büyük bir ivmeyle artmasına karşın, mağaralarımızda dinlenmeye çekilmiyoruz. Geliştirme kadrolarımız Bar Tender’ a yeni özellikler yükleyebilmek için her zaman yoğun bir çalışma içindedirler. Aşağıda Bar Tender’ın en son eklenen özelliklerinden bazılarının listesini bulacaksınız.

BarTender Sürümleri ve Özellikleri

Üç baskımız geniş kapsamlı özellikler ve kullanıcı gereksinimlerine cevap vermektedir.

 1. Enterprise En güçlü yazılım entegrasyon kapasitesi. Yazici sayisina gore lisanslandırma ile sınırsız işletim sistemi kullanıcısı olmasina olanak tanır. Üç baskımız geniş kapsamlı özellikler ve kullanıcı gereksinimlerine cevap vermektedir.
 2. Professional Enterprise bütün dizayn özellikleri ve veri erişiminin çoğu, sınırlı entegrasyon. Lisanslandırma kullanıcı sayısına göredir, yazıcı sayısı sınırsızdır.
 3. Basic BarTender en önemli dizayn özellikleri, ama harici veri kaynakları ve entegrasyon yoktur. Lisanslandırma Professional ile aynıdır.